Přidat k oblíbeným

Přejeme Vám dobré odpoledne
Konstrukční řada architektonických vysoce odolných velkoplošných zastřešení (»inverzní tvar střechy«), s odtokem vody vnitřkem konstrukce

- V rozevřeném & vypnutém stavu jsou stabilní až do maximální rychlosti větru nebo vichřice 130 km/h (12 Beaufortů)
- Všechny modely jsou výhradně pro stacionární provedení ( tj. ukotvení k zemi).

Od roku 1999 se utopické tvary slunečníků stávají skutečností. Světoznámá firma Becher, SRN, která již 60 let vyrábí a prodává velkoprostorové slunečníky i velkoplošná textilní zastínění pro třetí tisíciletí vyvinula a prodává - zastřešení Bahama LARGO

Toto zastřešení má tvar květu. V podstatě se ale o slunečník nejedná, neboť pevná konstrukce s textilní membránou se 1 x postaví a slouží po celý rok, v každém počasí. V rozevřeném stavu je certifikována na sílu větru 130 km /hod. (12 Beaufortů). Instalace nosné konstrukce Bahama LARGO je výhradně do pevného základu, včetně odtoku dešťové vody, svedené dovnitř zastřešení.

Součástí dodávky zastřešení Larga je sériově zabudované úsporné osvětlení, 220V, nepřímé, 16 ks 11 W žárovek o příkonu 176 W má svítivost 1 000 Wattů (tj. spotřeba ca 0,2kW/hod.), externí, chráněná skříňka s vypínači + stavební plány a konstrukce stojanu k zabetonování (váhy 110kg).

Dodávka obsahuje i ochranný potah, z pevného polyesterového vlákna, oboustranně potaženého PVC (barvy bílá a šedá) k zakrytí konstrukce, pokud bude Largo déle mimo provoz.

Largo je po technické, vývojové a konstrukční stránce nejdražším modelem. Okouzlí Vás svojí neobyčejnou a současně elegantní formou, když se jako květina rozevírá nahoru. Princip slunečníku je zde ale doslova „postaven na hlavu“. Stabilita a pevnost ve větru je garantována až pro rychlost a sílu větru 130 km/h.


Modely Largo - tabulka rozměrů (klikněte pro zvětšení)

Modely a ceny v Euro

Modely Largo    velikosti Ceny
KULATY *   Ø 7, 5 m na vyžádání 
Efektivně zakrytá plocha: 42 m2    
Aritmeticky zakrytá plocha: 44,2 m2    
KULATÝ *   Ø 8, 5 m na vyžádání
Efektivně zakrytá plocha: 55 m2    
Aritmeticky zakrytá plocha: 56,7 m2    
ČTVERCOVÝ * A   7 x 7 m na vyžádání
Efektivně zakrytá plocha: 47  m2    
Aritmeticky zakrytá plocha:      49 m2    
ČTVERCOVÝ * A   8 x 8 m na vyžádání
Efektivně zakrytá plocha: 62 m2    
Aritmeticky zakrytá plocha: 64 m2    

Ceny na vyžádání, začínají od 30 tis. Euro dle typu, velikosti a vybavení.

Všechny 4 modely jsou konstruovány pro stabilitu ve větru - do 130 km/h.*

*) Platí pro více či méně horizontální proudění, nikoli pro tlakové nebo vírové proudění ve vertikálním směru, jaké se může vyskytnout při tornádu (cyklonu) popř. hurikánu. (V kolmé projekci vnějších okrajů střechy na zem).
A) Z důvodů statické stability a zvýšené odolnosti jsou tyto modely vyráběny s rohy sraženými pod úhlem 45º (patrné při pohledu shora), přičemž vysoké zatížení v rozích nebo v diagonálním směru, které ohrožuje statiku konstrukce, se rozkládá na diagonální zdvojené výztužné pruty.

Jedná se o exportní ceny, bez DPH, ceny neobsahují další náklady např. za dopravu z výrobního závodu v NSR (region Kolína n. Rýnem) cca 750 km do Prahy, obaly (jednoúčelové kontejnery), pojištění, náklady na zhotovení betonového základu s odvodněním, event. s přívodem elektr. proudu náklady na konečnou montáž a na příp. další požadavky zákazníka např. potisk.

Cena obsahuje:
• Largo vč. nepřímého osvětlení 230/240 V integrované do konstrukce [16 ks 11wattových žárovek = 176 W] s externí spínací vodotěsnou skříňkou pro ZAPÍNÁNÍ / VYPÍNÁNÍ s integrovaným ochranným vypínačem proti chybnému proudu (automat),
• asi 110 kg těžká standardní konstrukce ukotvení, pro zabetonování do země („drenážní konzole“, konstrukční sestava pro přímé napojení na kanalizaci nebo svedení do drenážních trubek) i s příslušným výkresem základů & výkresem pro ukotvení sestavy v betonovém základu stavebně připraveném zákazníkem.

Zvláštní nabídka/doplňky:
Zdvojení osvětlení 230/240 V o další sadu 16 ks 11wattových žárovek = 176 W, pro efektivní výkon 2000 W 2 406,- Euro
Potisk jednobarevný i vícebarevný dle přání na 1 pole, nebo střídavě tj. 8x, až 16x tj. do každého pole - cena na vyžádání. (dle složitosti grafiky, počtu barev a nátisků)


Další fotky naleznete ve fotogalerii